program szkolenia

a o co chodzi??

Wyobraź sobie, że lecisz samolotem na linii Wrocław-Londyn. Start jest o godz 11.30 a lądowanie o 12.15 co oznacza, że po uwzględnieniu różnicy czasu jaka jest między Anglią a Polską twój lot potrwa 1 godz i 45 min. Czy wiesz, że przez ponad 90% czasu trwania tego lotu samolot znajduje się poza zaplanowanym kursem? Turbulencje, wiatr, zmiany ciśnień powietrza…wszystko to powoduje, że non stop jest spychany z linii lotu, jednak w większości przypadków dociera na czas. Niesłychane, prawda? -90% czasu trwania lotu poza wytyczonym kursem a mimo to na czas!

Wou, jak to zatem się dzieje?
A no tak, że nasz samolot ma jasno określony cel i jak tylko coś go od niego oddala, momentalnie nanosi korekty i odpowiednio reaguje na zaistniałą sytuację. Nie ma opcji, że się zniechęci.. 🙂 To sprawia, że niezależnie od tego ile przeszkód napotyka na swojej drodze, prawie zawsze dociera do celu i to w dodatku na czas!
W oparciu o ten właśnie prosty fenomen, po wielu latach studiów i doświadczeń nad psychologią i naturą człowieka wypracowany został system RTC.

O RTC słów kilka….

RTC to skrót od pierwszych liter Responsible Tennis Coaching. Angielskie słowo Responsible to zlepek słów “respons” oraz “able” co w dosłownym tłumaczeniu na polski oznacza zdolny do reagowania/odpowiadania „odpowiadalny”/odpowiedzialny. Jednak by mieć pewność, że samolot będzie właściwe reagował, muszą być spełnione dwa warunki!

1. Sprawność wszystkich jego elementów oraz

2. Pilot, który weźmie pełną, 100%ową odpowiedzialność za doprowadzenie maszyny na miejsce.

Cały zatem system szkolenia jest tak poukładany i realizowany, aby przygotować Ciebie, zawodnika do takich trudnych „lotów” jakimi są mecze tenisowe. Każdy mecz to jedna wielka niewiadoma i wiele trudnych sytuacji do rozwiązania. Jednak jeżeli przepracujesz dobrze czas treningów technicznych, motorycznych i taktycznych to wiedz, że zyskasz pewność siebie i będziesz gotowy na takie wyzwania.

W poniższych blokach/etapach treningu (Początkujący, Średniozaawansowany Zaawansowany, Mistrzowski) zawarta jest treść i metodyka nauczania. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ich treścią.

PROGRAM SZKOLENIA W SYSTEMIE RTC:

box1
box2
box3
box4